MOKOMĖS NETRADICINĖSE ERDVĖSE

I a ir II b klasių mokiniams vyko netradicinės integruotos etikos ir socialinio emocinio ugdymo pamokos – jie, lydimi etikos mokytojos V. Abramavičienės ir soc. pedagogės L. Urbonienės, dalyvavo Panevėžio G. Bitės-Petkevičaitės viešosios bibliotekos edukaciniame užsiėmime ,,Kūrybinio rašymo eksperimentas“.

Edukatorė Malvina Zimblienė mokiniams papasakojo apie kūrybinio rašymo reikšmę, supažindino su įžymių žmonių rašymo istorijomis, jų patirtimi. Mokiniai sužinojo, kokių savybių reikia, kad taptum geru rašytoju ir iš kur kūrėjai semiasi įkvėpimo. Gimnazistai kartu įveikė tuščio puslapio baimę, išbandė ekspresyvaus rašymo metodą, padedantį atskleisti jausmus ir mintis bei gerinantį emocinę sveikatą, išmėgino meditacijos būdą.

Pamokos dalyviai kūrybinio rašymo dirbtuvėse patobulino savianalizės įgūdžius, komunikavimo ir kūrybiškumo kompetencijas, suprato, kad rašymas padeda ne tik perteikti informaciją, bet ir geriau pažinti save.

Lina Urbonienė