TEISINIO ŠVIETIMO DIENA

• Paskelbta: 2024-09-13
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 12 d. gimnazijos I – IV klasių mokiniai rinkosi į aktų salę, kurioje vyko Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamo neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Mėgaukis gyvenimu 2024“ teisinio švietimo renginys, skirtas stiprinti mokinių teisinį raštingumą, paskatinti domėtis savo teisėmis, pareigomis, atsakomybe.

Renginio metu socialinė pedagogė Lina Urbonienė akcentavo mokiniams jų pareigas ir atsakomybę pagal mokymosi sutartis, gimnazijos tvarkas ir susitarimus.

Renginyje lankėsi Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Uliene, kuri priminė mokiniams esminius Konstitucijos straipsnius, reglamentuojančius nepilnamečių pareigas, paaiškino teisinės atsakomybės niuansus už nepilnamečių padarytus teisės pažeidimus, pasidalino įsimintiniausiomis bylomis, papasakojo kaip neapgalvotas elgesys gali baigtis teismo salėje.

Projekto iniciatoriai tiki, kad teisinės žinios, įgytos mokykliniame amžiuje, padės gimnazistams ateityje: leis pastebėti pažeidimus ir geriau vykdyti savo pačių pareigas.

Nuotraukos:
Rusnė Pšetulskytė, Lina Urbonienė