NETRADICINĖ ETIKOS IR SOCIALINIO EMOCINIO UGDYMO PAMOKA

I b klasės mokiniai Pasaulinę psichikos sveikatos dieną minėjo su kinu – š. m. spalio 10 d. kino centre „Garsas“ lydimi etikos mokytojos A. Gugienės ir soc. pedagogės L. Urbonienės dalyvavo čekų režisieriaus T. Polenský filmo „Gauja“ peržiūroje.

Filme gimnazistai pamatė pagrindinio veikėjo – talentingo ledo ritulio vartininko Davido, sergančio cukrinio diabetu, istoriją, kurioje vaikinui tenka patirti ledo ritulio komandos narių patyčias, išsiskyrimą su mergina, bergždžias tėvų pastangas pagelbėti. Jaunimui skirtoje dramoje mokiniai turėjo galimybę išvysti sudėtingoje situacijoje atsidūrusio bendraamžio sprendimų ir pasirinkimų motyvus, iššūkius ir galimybes.

Pritapimas naujoje aplinkoje, paauglystė, patyčios, drąsa pažinti save, tėvų ir vaikų santykiai, savarankiškumas - filme nagrinėjamos aktualios temos, ugdančios bendrąsias mokinių kompetencijas.

Po kino seanso etikos pamokoje vyks filmo aptarimas.

Socialinė pedagogė Lina Urbonienė