Vaikų vasaros stovyklos projektas ,,Visi savi"

Juozo Miltinio gimnazijos parengtas vasaros stovyklos projektas „VISI SAVI 2024“ laimėjo Panevėžio miesto Savivaldybės paskelbtą Vaikų vasaros stovyklų finansavimo konkursą.

Konkurso tikslas - organizuojant turiningą, aktyvią ir prasmingą, į savęs pažinimą nukreiptą veiklą, skatinti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą vasaros atostogų metu.

Projektas įvyko.

2024 m. rugpjūčio 26 dieną startavo penkių dienų kūrybiškumo, adaptacijos ir integracijos į gimnazijos bendruomenę  vasaros stovykla „VISI SAVI 2024“. Stovykloje dalyvavo I gimnazijos klasių mokiniai. Aktyvios stovyklos veiklos prasidėjo nuo  susipažinimo su pirmokams dar nauja mokykla, jos erdvėmis ir prioritetais bei tradicijomis.

Pirmą dieną kiekvienas mokinys gavo žinių apie savo asmenybės ir kaip komandos nario stipriąsias ir tobulintinas puses  bendrame gimnazijos bendruomenės kontekste.

Užsiėmimų ciklas „Savanorystė – mano tiltas į prasmingą gyvenimą“ supažindino su Atviro Jaunimo centro, Carito, Raudonojo kryžiaus veiklomis bei galimybėmis įsilieti į jas savanoriaujant.

Rugpjūčio 27 dieną I klasių mokiniai dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose savęs pažinimui „Aš – meniška asmenybė?“ Veiklos vyko Panevėžio kūrybiškumo centre „Pragiedruliai“, juos vedė  šio centro menininkai – edukatoriai. Mokiniai galėjo save išbandyti dailės, teatro, viešojo kalbėjimo, fotografijos ir kitose meno srityse bei plačiau susipažinti su „Pragiedrulių“ centro teikiamomis paslaugomis.

Trečioji ir ketvirtoji stovyklos dienos vyko Berčiūnų ateitininkų stovykloje.

Laikas stovykloje buvo kupinas naujų pažinčių, įdomių veiklų, netradicinių užsiėmimų bei geros nuotaikos ir puikių emocijų.

Pirmoji diena prasidėjo stovyklos atidarymu bei pirmokų pažintimi su savo kuratoriais, IV klasių gimnazistais. Netradicinės veiklos stotelėse „Aš – aktorius“, „Chorų kovos“, „Dailės galerija“,

„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, „Kviečiu šokti“ ugdė mokinių kūrybiškumą, saviraišką, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, skatino lyderystę.  Užsiėmimų su klasių vadovais metu pirmokai žaidė susipažinimo, komandos formavimo žaidimus.

Dienos veiklas vainikavo „Vakaro šou“, kurio metu pirmokai pristatė savo klases, vaidino, šoko, dainavo stovyklos dainą.

Antroji stovyklos diena prasidėjo mankšta, vėliau stovyklos kulminacija – pirmokų krikštynos.

Apibendrindami stovyklos veiklas pirmokai dalyvavo stovyklos refleksijoje.

Paskutinę stovyklos dieną mokinių veikla buvo susijusi su režisieriaus ir Panevėžio teatro įkūrėjo Juozo Miltinio gyvenimu ir kūryba „Juozo Miltinio palikimo pėdsakais“. Pirmokams buvo pristatytos kultūrinės mokyklos tradicijos, kurios glaudžiai siejasi su kryptingu teatriniu ugdymu.

Po kūrybinių aktyvių užsiėmimų stovykloje tarp mokinių sustiprėjo vienybės jausmas, vidinė komunikacija bei komandinė dvasia. Mokslo metus pradedame jau pažįstamuose kolektyvuose, tad jie tikrai bus sėkmingi.

Atnaujinta: 2024-10-08