Tarptautinis Holokausto projektas – „Spring School: Education and Remembrance (IWC) 2024

Nugulus emocijoms bei sugrįžus į kasdienybę norisi pasidalinti gimnazijos mokinių, dalyvavusių tarptautiniame Holokausto projekte – „Spring School: Education and Remembrance (IWC) 2024“ mintimis, įspūdžiais bei nuotraukomis.

Projekto metu mokiniai gilino suvokimą apie II pasaulinio karo istoriją, nacių vykdytą Holokaustą, Bergen-Belsen koncentracijos stovyklos, karo belaisvių istoriją, žmogaus teisių pažeidimus karo metais – šiais laikais. Visas įgytas teorines žinias papildė lankytinos vietos kaip: Bergen-Belsen koncentracijos stovykla, tiriamasis darbas muziejuose, ekskursija į Hanoverį ir net pokalbis su Hanoverio mere.

Gimnazijos mokinių grupė bendrai sutaria, jog šis projektas jiems davė labai daug. Kaip jie patys teigia: „Tai buvo vienos įdomiausių 10 dienų jų gyvenime. Jie jas apibūdina taip: „išėjimas iš komforto zonos, labai daug sužinota naujos istorijos, pastovus bendravimas anglų kalba, naujos pažintys, daug gerų ir kartu jautrių akimirkų“.

Greitu metu Martynas, Modestas, Rokas, Austėja, Reda ir Gabrielė gimnazijoje planuoja susitikimą motyvuotiems 9-10 klasių mokiniams. Susitikimo metu jiems bus pristatytas projektas, šių metų veiklos, įspūdžiai, nuotraukos. Pagrindinis susitikimo tikslas – įkvėpti bei motyvuoti jaunuosiuos gimnazijos mokinius būti šio projekto dalimi kitais metais.

Agnė Miliukaitė/Rasa Širmulienė

Nuotraukos: