Tarptautinis Holokausto projektas Vokietijoje

Šios savaitės pradžioje 6 mokinių grupė grįžo iš tarptautinio Holokausto projekto Vokietijoje.  Projekte dalyvavo Lenkijos, Slovakijos, Vokietijos bei Vietnamo delegacijos.
Dalyviai turėjo galimybę susipažinti plačiau su nacionalsocializmo istorija, Hitlerio vykdyta politika II pasaulinio karo metais, žydų, romų, LGBT padėtimi dabartiniu laikotarpiu. Taip pat daug laiko praleista Bergen Belsen koncentracijos stovykloje, turėtas gyvas pokalbis su Holokaustą stovykloje išgyvenusiu žydų tautybės atstovu.
Šis projektas mūsų gimnazijos mokiniams davė stiprią patirtį, istorinį suvokimą. Paklausus jų, kas jiems labiausiai patiko jie negalėjo rasti vieno atsakymo. Tad pasidalinu mokinių mintimis:
Gabija: „Neužmirštama patirtis, naujos emocijos ir amžinos žinios“.
Ieva: „Viena geriausių ir informatyviausių savaičių mano gyvenime“.
Herbertas: „Savaitė, kuri praplėtė mano mokslo žinias ir gyvenimo požiūrį“.
Benita: „Naujos pažintys, sustiprintas istorinis suvokimas ir visa kelionė paliko labai didelį įspūdį“.
Justė: „Dalyvavimas šiame projekte tikrai padėjo labiau suprasti apie žydus, romus, homoseksualius žmones, tie kurie neatitiko ariško žmogaus idealo. Tai buvo istorija apie karą, kurio A.Hitleris nelaimėjo“.