XIV respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso atgarsiai

„Drama – dar nebaigtas kūrinys, kurį užbaigia aktorius, susitikdamas su žiūrovu“

Juozas Miltinis

Kovo 29 d. Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje įvyko baigiamasis  XIV respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso, skirto Juozo Miltinio 115–osioms gimimo metinėms, renginys. Svarbiausias konkurso tikslas – pastebėti kiekvieną kuriantį vaiką, kiekvieną mokytoją, padėjusį įgyvendinti kūrybines užmačias.

Jaunieji šalies dramaturgai į mokykloje organizuojamus konkursus kviečiami nuo pat 1996 m. Džiaugiamės, jog sulaukta daugiau nei 520 moksleivių sukurtų pjesių iš įvairių šalies regionų.

Šių metų konkursui  pateikta 17 kūrybinių darbų. Konkurse dalyvavo mokiniai iš 14 Lietuvos mokyklų: Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus, Vilniaus Salomėjos Nėries, Klaipėdos Vydūno, Vytauto Didžiojo, Vilniaus r. Pagirių, Kauno „Saulės“, Alytaus Jotvingių, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Molėtų, Kretingos rajono Salantų, Biržų „Saulės“, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijų, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos ir Panevėžio „Vilties” progimnazijos.

Pjeses vertino Klaipėdos universiteto docentė, teatrologė, humanitarinių mokslų daktarė Jūratė Grigaitienė, teatro  ,,Menas“ vadovas Anupras Jucius, Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė, ir Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojas ekspertas Algis Želvys.

Renginio pradžioje gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Valaitienė ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Virginija Milaševičienė pasveikino konkurso dalyvius ir paskatino jaunuosius kūrėjus ieškoti kūrybos gylio ir prasmės, palinkėjo drąsiai dalintis įgyta patirtimi bei žiniomis.

Po sveikinimo žodžių renginio svečiai dalyvavo teatro „Menas“ kūrybinės grupės edukacinėje programoje „Nuo pjesės iki spektaklio.“

Kūrybos laboratorijoje „Mokyklinės dramaturgijos iššūkiai: tradicijas ir naujovės“ vyko mokinių kūrybinių darbų aptarimas, pokalbiai su vertinimo komisijos nariais, recenzijų pristatymai ir diskusijos su Juozo Miltinio gimnazijos teatro, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais. Kiekvienas konkurso dalyvis gavo savo darbo įvertinimą - recenziją.

Vėliau gimnazijos svečiai lankėsi Juozo Miltinio memorialiniame bute, kuriame jiems buvo pravesta edukacinė programa „Juozo Miltinio biblioteka“.

Šventės kuliminacija - šių metų konkurso laureatų paskelbimo ceremonija. Joje buvo pristatytos Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojų (Algio Želvio, Sofijos Šiaučiūnaitės-Svirkienės, Juliaus Tamošiūno) ir gimnazistų pasirinktų pjesių - „Tuščio kambario istorija“, „Griaudinti tyla“, „Natiurmortai“, „Kad taip saldžiai sapnuoji“  - inscenizacijos.

Šioje šventes dalyje renginio vedėjai paskelbė, kad XIV respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso, skirto Juozo Miltinio 115–osioms gimimo metinėms,

I vietos laureate tapo Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos mokinės Lauros Dilytės pjesė  „Jos pelargonijos“ (mokytojas Rytis Kopūstas).

II vietos prizininkais tapo Biržų „Saulės“ gimnazijos mokinių Robertos Jonaitytės, Rugilės Šataitės pjesė „Žvirblių naktis“ (mokytoja Virginija Kalvanaitė), Molėtų gimnazijos mokinės Elzės Dubnikovaitės pjesė „Natiurmortai“ (mokytoja Lina Urbanavičienė).

III vietos prizininkais tapo Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus mokinio Domo Ramažausko pjesė „Psicho“, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinės Medos Gutauskaitės pjesė „Kad taip saldžiai sapnuoji…” (mokytoja Milda Razauskienė), Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos mokinės Saulės Bartkevičiūtės pjesė  „Tuščio kambario istorija“ (mokytojas Rytis Kopūstas).

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Daiva Mackevičienė, pasveikinusi šių metu laureatus, visiems kūrėjams palinkėjo pasitikėti savimi ir nuolat išbandyti save kūrybinėse veiklose.

Baigiamoji šventė baigėsi. Tikėkimės, kad ji jauniesiems kūrėjams taps stimulu nepaliauti kurti ir ieškoti kuo įvairesnių meninių ir kūrybinių sprendimų.

Aplodismentams nutilus, belieka padėkoti visiems Juozo Miltinio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros bei teatro mokytojams už konkurso dalyvių pjesių skaitymą, vertinimą bei pagalbą organizuojant XIV respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą, skirtą Juozo Miltinio 115–osioms gimimo metinėms.

Iki kitų susitikimų, jaunieji dramaturgai!

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Valaitienė

Renginio akimirkas rasite čia: https://www.facebook.com/paneveziojuozomiltiniogimnaz