Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija

2021 10 26
.

VYKDANT PROJEKTĄ "PAMOKOS MATUOJASI PANEVĖŽĮ"

Mokytis nenuobodu
Spalio 20 d. vyko I d klasės mokinių integruota STEAM fizikos ir chemijos pamoka „Kodėl vanduo neužšala prie „0“ ?“ regioniniame STEAM centre .
Centro metodininkas Algirdas Veversis trumpai priminė apie skirtingas temperatūrų skales pagal ką jos buvo suprojektuotos. Papasakojo, kaip galima vandens užšalimo temperatūrą nuleisti žemiau 0.
Įdomiausia pamokos dalis buvo stebėti su termovizorinėmis kameromis kur ir kaip šiluma išsisklaido į aplinką, kartu stebėti kaip maišosi skirtingų temperatūrų skysčiai.
Mokiniai atliko praktinę užduotį: išsimatavę karšto ir šalto vandens temperatūras, pritaikę jau išmoktą šilumos balanso lygtį, suskaičiavo kiek karšto vandens buvo sumaišyta.

Fizikos mokytoja Lina Seliokienė

2021 10 26
.

VYKDANT PROJEKTĄ "PAMOKOS MATUOJASI PANEVĖŽĮ"

Vykdydami projektą „Pamokos matuojasi Panevėžį“ Spalio 15d. II klasių mokiniai lankėsi UAB „Adax“. Mokiniai susipažino su įmonės veikla, apžiūrėjo kaip vykdoma gamyba, susipažino su konkrečiomis darbo vietomis, specifiniais reikalavimais dirbantiesiems. Galėjo matyti, mechaninių presų, elektrostatinio dažymo, lazerių panaudojimą  praktikoje. Kita projekto dalis bus praktinis užsiėmimas, mokiniai mokysis lituoti, pagamins plokštes praktiniam Omo dėsnio patikrinimui.

Fizikos mokytoja Lina Seliokienė

2021 10 25
IR PAŽINTIS, IR MOKYMAI

Ir pažintis, ir mokymai
Šiandien nauja darbo savaitė JMG mokinių savivaldai prasidėjo išvyka į „Vilnius Tech“ (Vilniaus Gedimino technikos universitetą).

Moksleivių dienotvarkė buvo sudaryta iš dviejų dalių. (Daugiau informacijos čia)

2021 10 25

2021 10 24
.

EMOCINĖ SVEIKATA. KAIP JĄ IŠSAUGOTI?

Karantinas pakeitė ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų bei paauglių bendravimo įpročius. Bendravimas tapo paviršutinišku, dažnai buvo apsiribojama trumpomis frazėmis „Ką tu?“.  Sugrįžus į mokyklą nėra paprasta vėl kurti pilnaverčius tarpusavio ryšius: vieniems iškilusius iššūkius sekasi įveikti lengviau, iš kitų tai pareikalauja didesnių pastangų.

IIe klasės mokiniai klasės valandėlės metu bendravo su Panevėžio VSB psichologe Justina Buikauskiene. Jos padedami mokiniai mokėsi kasdienybėje įžvelgti teigiamus dalykus, pastebėti drauguose jų geriausias savybe, rašė komplimentus vienas kitam. Teigiamos emocijos suteikia pasitikėjimo savimi, skatina bendravimą, padeda lengviau įveikti įvairias kliūtis.

IIe kl. vadovė Dalia Grinevičiūtė

2021 10 19
.

VYKDANT PROJEKTĄ ,,PAMOKOS MATUOJASI PANEVĖŽĮ"

Spalio 19 dieną  gimnazijos IV -okai dalyvavo projekte ,,Pamokos matuojasi Panevėžį". Mokiniai lankėsi įmonėje ,,Harju Elekter", kur dalyvavo pamokoje ,,Elektronikos prietaisų panaudojimo galimybės. Elektrinių grandinių jungimas. Litavimo technologijos pradmenys, prietaisų gamyba litavimo būdu". Mokiniai susipažino su įmonės veikla ir projektais, apžiūrėjo bendrovės cechus, susipažino su konkrečiomis darbo vietomis, specifiniais reikalavimais dirbantiesiems. Mokiniai, susiskirstę į grupes, susipažino su variklių rotoriaus apsisukimų reguliavimu, keičiant maitinimo tinkle dažnį dažnio keitikliais. Litavimo darbų laboratorijoje mokiniai turėjo galimybę, pagal paruoštas schemas, savarankiškai sulituoti komponentus į grandinę. Abiturientai gavo atsakymus apie įsidarbinimo, kvalifikacijos kėlimo įmonėje galimybes.

Nuoširdus ačiū įmonės generaliniam direktoriui už bendradarbiavimą.

Fizikos mokytoja Jūratė Ivaškienė

2021 10 19

EUROPOS SĄJUNGOS KOVOS SU PREKYBA ŽMONĖMIS DIENA

Spalio 18 d. minima Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena. Kasmet Europoje nuo prekybos žmonėmis nukenčia apie 120 tūkst. asmenų. Europoje 1 iš 4 nukentėjusiųjų nuo prekybos žmonėmis yra jaunesnis nei 18 m.

Dingusių žmonių šeimų paramos centras, siekdamas garantuoti nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis ar potencialioms aukoms vienodą kompleksinės pagalbos prieinamumą ir pagalbos kokybę, įsteigė nemokamą pagalbos liniją, veikiančią visą parą, visomis savaitės dienomis. Į nemokamą pagalbos liniją telefonu +370 800 91119 gali kreiptis asmenys galimai nukentėję ar nukentėję nuo prekybos žmonėmis, asmenys, kuriems kyla abejonės ir nori gauti informacijos, pasikonsultuoti apie prekybą žmonėmis ar turintys informacijos apie galimą prekybos žmonėmis atvejį.

Kovos su prekyba žmonėmis dienos proga Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad yra parengta mobilioji programėlė ,,Neužkibk, o užsidirbk“ („NOU“), skirta prekybos žmonėmis prevencijai. Programėlę ,,NOU“ galima nemokamai atsisiųsti ir įsidiegti mobiliajame įrenginyje paspaudus vieną iš šių nuorodų:

Mobilioji aplikacija yra sudaryta iš 3 dalių: simuliacinio žaidimo, kurį žaisdami paaugliai bei jaunuoliai gali įsivertinti savo galimybes saugiai užsidirbti, svarbių pagalbos kontaktų ir prevencinės informacijos.

Kviečiame išbandyti!

Informaciją parengė soc. pedagogė Lina Urbonienė