.

2020 12 01

Lapkričio mėnesį vyko nuotolinės virtualios  gamtos mokslų veiklos: lapkričio 4, 6 d. II, III,  IV klasių mokiniai dalyvavo ,,Europos kvantinės savaitės edukacijoje“, kurios metu mokiniai susipažino su kvantinės fizikos pasiekimais – pirmąja ir antrąja kvantine revoliucija. Sužinojo, kokios sistemos veikia kvantinės mechanikos pagrindu, kokios yra ateities vizijos kuriant kvantinius kompiuterius. Mokiniams buvo sudaryta galimybė klausti tiek užsiėmimo metu, tiek ir jam pasibaigus, sesija tęsėsi dar dvi savaites. Lapkričio 27 d. III klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje fizikos ir karjeros dienoje ,,Fizika kitaip“, kurios tikslas sudaryti galimybę mokiniams išsamiau susipažinti su fizikos mokslo šakomis ir susipažinti su profesijomis, kurioms reikalingos fizikos žinios. Mokiniai dalyvavo ,,Fizikos popietėje“, kurioje turėjo galimybę pamatyti namų sąlygomis sukonstruotus fizikinius prietaisus ir įvairius eksperimentus, dalyvavo netradicinėse fizikos pamokose, kuriose įvairių įmonių atstovai, mokslo daktarai ir kiti lektoriai supažindino  ir papasakojo daug įdomybių apie lazerius, visatos dydį ir tyrinėjimus, matavimų atsiradimo istoriją. Mokiniai išklausė paskaitas: ,,Lietuvą pasaulyje garsinantys lazeriai“, ,,Sugertis. Gerti ar negerti“, Subatominis pasaulis ir tyrimai CERNe“, ,,Kokio dydžio COVID 19 virusas?“, ,,Fizika kino filmuose“, ,,Kaip atsirado kvantinė mechanika?“, ,,Matavimo istorija“. Gamtos mokytojai taip pat dalyvavo Respublikinėje gamtos mokslų konferencijoje  ,, Gamtos mokslų vektoriai“, kurioje buvo aptartos gamtos mokslams svarbios temos – nuo edukacijos patirčių iki chemijos ir neuromokslo iššūkių.

Gamtos mokslų metodinė grupė