Dramaturgų konkursai

KONKURSO NUOSTATAI (ČIA)

VIDEO KVIETIMAS (ČIA)

---

ŠVENTĖ, PALIEKANTI NEBLĖSTANČIUS ĮSPŪDŽIUS

 

Gražia tradicija tapo jau dvyliktą kartą Juozo Miltinio gimnazijoje organizuojamas respublikinis jaunųjų dramaturgų konkursas. Jo tikslas - skatinti ir plėtoti moksleivių literatūrinę dramaturginę kūrybą, dalintis šiuolaikinės moksleiviškos kūrybos tekstais, suteikti galimybę geriausių darbų autoriams savo pjeses pamatyti scenoje. Šiais metais buvo gauti 29 kūriniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Be galo džiugu, jog pirmą kartą per konkurso istoriją  jame dalyvavo mokiniai net iš Kuršių Nerijos.

Šių metų balandžio 4 dieną gimnazijoje vyko šio konkurso baigiamoji šventė. Visus konkurso dalyvius ir svečius ryte sutiko ir pasveikino gimnazijos direktorius Vytautas Raišys ir II b klasė su savo mini spektakliu, o lietuvių kalbos mokytoja Lina Rastenienė pristatė konkurso istoriją, kuri prasidėjo net prieš dvidešimt ketverius metus. Po šventės atidarymo vyko užsiėmimai mokiniams su Vilniaus raj. Pagirių gimnazijos teatro mokytoju V. Fijalkausku ir Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos teatro mokytoju R. Kopūstu. Mokytojai  įtraukė vaikus į įvairius žaidimus, suteikė daugiau žinių apie dramą, jos rašymą. O visiems atvykusiems mokytojams tuo pačiu metu užsiėmimus vedė Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja M. Razauskienė.  Po šių užsiėmimų, paskanavę šiltų bandelių su arbata, konkurso dalyviai rinkosi į aktų salę, kur vyko gimnazijos ketvirtokų spektaklio ,,Uždarų durų naktis“ peržiūra ir aptarimas. Prisijuokusiems iki ašarų žiūrovams buvo įdomus pats spektaklio statymo procesas ir mokinių patirtis. Tada dalyviai išsiskirstė į skirtingus kabinetus, kuriuose vyko kūrybos laboratorija „Mokyklinės dramaturgijos iššūkiai: tradicijos ir naujovės“. Čia veiklą organizavo mūsų gimnazijos  lietuvių kalbos ir teatro mokytojai, kurie pristatė pjeses, jas aptarė, o pjesių autoriai bei jų mokytojai diskutavo apie kūrybos procesą, idėjas, iškilusius sunkumus. Kai kurių dramų ištraukas skaitė gimnazijos aktoriai. Baigiantis šiai valandai mokytojai dalyviams išdalino jų pjesių recenzijas su padėkomis ir dovanėlėmis. Visiems įdomu buvo perskaityti savo kūrinio recenziją, patarimus ateičiai. Po skanių pietų gimnazijos valgykloje visi draugiškai patraukėme į Juozo Miltinio dramos teatrą. Čia stebėjome svečių iš Vilniaus raj. Pagirių gimnazijos teatro studijos spektaklį ,,Sapnai“, kuris tikrai nebuvo „lengvas“ - vieni jo nesuprato, kitiems jo orginali idėja be galo patiko, todėl po spektaklio vyko įtraukianti žiūrovų ir režisieriaus bei aktorių diskusija. Nuomonių buvo įvairių, bet niekas net nesiginčijo, kad jaunieji aktoriai vaidino puikiai.

Ir svečiai, ir gimnazijos bendruomenė labiausiai laukė vakaro – baigiamosios šventės. Prie mokyklos durų visus pasitiko išsidažę kaip mimai gimnazijos mokiniai – jie tarsi priminė visiems, kokia proga čia renkamės. Na, o aktų salėje vyko pjesių pristatymai ir laureatų apdovanojimai. Visų pirma žiūrovai išvydo jautrią mūsų gimnazijos antrokės Aistės Kudrauskaitės pjesę „Aklųjų parkas“, kurios vaidmenis autorė patikėjo savo bendraklasiams. Buvo parodyti spektakliai „Anoniminė antiutopija“ (autorė Kėdainių Šviesiosios gimnazijos antrokė Gabija Matkutė) ir pjesės  „Kanarėlė“ fragmentas (autorė Molėtų gimnazijos ketvirtokė Luknė Kraujelytė). Žiūrovai negailėjo aplodismentų aktoriams - mūsų gimnazijos pirmokams ir antrokams, bei juos konsultavusiems ir spektaklius režisavusiems teatro mokytojams A. Želviui bei J. Tamošiūnui. Be jokios abejonės, visi labiausiai laukėme vakaro kulminacijos – nugalėtojų apdovanojimų. Gimnazijos direktorius V. Raišys šiltai pasveikino visus dalyvius, pakvietė nenuleisti kūrybos sparnų, o vertinimo komisijos nariai paakino drąsiai reikšti savo mintis popieriaus lape ir nebijoti jų rodyti kitiems. Ne vienam įstrigo Ligitos Kondrotaitės – Juozo Miltinio dramos teatro aktorės – pasakyti žodžiai: „Čia yra ne viena pjesė, kurioje aš norėčiau vaidinti.“ Visa salė plojimais pasitiko nugalėtojus: III vietos laimėtoją - Kėdainių Šviesiosios gimnazijos antrokę Gabiją Matkutę, parašiusią pjesę „Anoniminė antiutopija“ (mokytoja D.Pabarčienė), II vietos nugalėtoją - Juozo Miltinio gimnazijos ketvirtokę Austėją Čaikinaitę, sukūrusią pjesę „Krištoliniai blizgučiai“ (mokytoja I.Pakalnienė), ir I vietos laimėtoją - Molėtų gimnazijos ketvirtokę Luknę Kraujelytę, sukūrusią pjesę „Kanarėlė“ (mokytojos L. Kraujelienė, J. Žalalienė). Prizus, padėkos raštus autorėms ir jų mokytojoms įteikė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė ir Juozo Miltinio gimnazijos direktorius Vytautas Raišys. Lietuvos Seimo narys J. Urbšys pasveikino Druskininkų „Ryto“ gimnazijos autorių kolektyvą bei jų mokytoją Laimą Zdančiuvienę. Visus linksmai nuteikė ir specialiųjų prizų nominacijos: „Ilgiausios pjesės autorius“, „Trumpiausios pjesės autorius“, „Jauniausias konkurso dalyvis“. Po ilgų atsisveikinimo aplodismentų visi skirstėsi lėtai, nenoriai – šilta gimnazijos atmosfera, draugiški apsikabinimai, šilti pokalbiai suartino meniškos prigimties sielas...

Net jeigu tu manai, kad nemoki rašyti ar tavo kūryba yra niekam tikusi, jei net nesitiki tapti laureatu, vis tiek dalyvauk kitame, jau XIII dramaturgų konkurse. Verta vien dėl šios nuostabios, visą dieną vykusios veiklos, naujų patirčių, pažinčių, įgytų naujų žinių ir galimybės pamatyti ne vieną spektaklį.

 

Danielė Brazauskaitė, II d kl. mokinė

 

----

JAUNIEJI DRAMATURGAI JUOZO MITINIO GIMNAZIJOJE

       „Jaunam menininkui nevalia dairytis išorėn, nes niekas negali jam nei patarti, nei padėti. Yra tik vienas būdas - eiti į save, - teigė austrų poetas Raineris Marija Rilkė.

       Balandžio 4-oji Juozo Miltinio gimnazijoje - ypatinga diena. Tęsdama teatrinio ugdymo programą ,,Gimnazija ir teatras”, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija organizavo  XII respublikino  jaunųjų dramaturgų konkursąo  ,,Išskleisk kūrybos sparnus” baigiamąją šventę. Teatro ir lietuvių kalbos mokytojų paskatinti dalyviai sugužėjo iš visos Lietuvos. Šis konkursas metus mokykloje organizuojamas jau 24-erius metus. Konkursui pateiktos 29 pjesės, jas rašė 16 kūrėjų ir 35 jaunosios dramaturgės. Pirmieji kūrybą skaitė gimnazijos teatro ir lietuvių kalbos mokytojai. Jie atrinko pjeses, rašė jų recenzijas. 8 geriausius darbus skaitė vertinimo komisijos  nariai - žymūs scenos ir teatro žmonės, teatro  mokytojai: Jūratė Grigaitienė - humanitarinių mokslų daktarė, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja, Ligita Kondrotaitė - Juozo Miltinio dramos teatro aktorė, Andrius Jevsejevas  - Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas, Anupras Jucius- teatro „Menas“ vadovas, Vidmantas Fijalkauskas- rusų dramos teatro aktorius, Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos teatro mokytojas metodininkas, Algis Želvys - Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojas ekspertas

        Gimnazijos mokiniai, mokytojai ir svečiai puikios nuotaikos  susirinko į šventės atidarymą. Lietuvių kalbos mokytojos Linos Rastenienės parodytas nuotraukų ir prisiminimų montažas priminė dramaturgų konkursų istoriją bei šių metų konkurso geografiją. Užsiėmimuose, kuriuos vedė Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos teatro mokytojas V.Fijalkauskas ir lietuvių kalbos mokytoja M.Razauskienė bei S.Nėries gimnazijos teatro mokytojas R.Kopūstas , dalyvavo  ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, Smagu, kai savo patirtimi gali pasidalinti ir mūsų gimnazijos mokiniai: ketvirtokai pristatė svečiams spektaklį „Uždarų durų naktis“ bei pasidalino savo mintimis apie kūrybos procesą.

        Jaunųjų dramaturgų konkursuose ypač svarbią vietą užima kūrybos laboratorija  „Mokyklinės dramaturgijos iššūkiai: tradicijos ir naujovės“. Veiklą grupėse organizavo lietuvių kalbos ir teatro mokytojai. Buvo skaitomi  pjesių fragmentai, jaunieji dramaturgai galėjo pasidalinti savo mintimis, diskutuoti. Buvo pagirti ir, be abejo, išklausė pastabų. Juk kritika galėtų padėti kūrėjui plačiau ir detaliau paanalizuoti savo darbą, paskatinti eiti toliau kūrėjo keliu, tobulėti, augti. Vienoje iš gupių svečiavosi Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė. Ji pasidalijo šviesiomis mintimis apie kūrėjus, dramaturgiją, aktorystę, taip pat įžvalgomis apie skaitytas pjeses, kūrėjo kelią. Kūrybos laboratorijos dalyviai galėjo aktorės paklausti apie aktorės profesiją. Ligita mielai dalijosi patirtimi apie kūrybinį įkvėpimą, išsakė nuomonę apie pjeses, kuriose norisi vaidinti ir apie tas, kuriose  vaidmens atsisakytų. Tad jaunieji kūrėjai  išties liko sužavėti.

      Po pietų vis dar kupini energijos suskubome į Juozo Miltinio dramos teatrą stebėti Vilniaus  raj. Pagirių gimnazijos teatro studijos spektaklio „Sapnai“. Pjesė sužavėjo mistiniu pasaulio suvokimu, paslaptingumu, sudėtingu siužetu. Gimnazijų mokiniai ir jų mokytojai trumpai aptarė, pasidalijo įspūdžiais, padėkojo režisieriui, Vilniaus rusų dramos teatro aktoriui V.Fijalkauskui.

     Šiltas vakaras sukvietė gausų žiūrovų būrį. Jaunųjų dramaturgų šventės vakaro dalyje  - pjesių pristatymai ir laureatų apdovanojimai. Buvo parodyti spektakliai pagal  pjeses „Aklųjų parkas“ (autorė Juozo Miltinio gimnazijos antrokė Aistė Kudrauskaitė), „Anoniminė antiutopija“ (autorė Kėdainių Šviesiosios gimnazijos antrokė Gabija Matkutė) ir pjesės  „Kanarėlė“ fragmentas (autorė Molėtų gimnazijos ketvirtokė Luknė Kraujelytė). Visus spektaklius suvaidino mūsų gimnazijos pirmokai ir antrokai, o režisavo teatro mokytojai A.Želvys ir Julius Tamošiūnas. Renginys spindėte spindėjo originalumu ir šviesa. Buvo tikrai įdomu, gražu, spalvinga. Kažin, kas liko mūsų stebėtojų – žiūrovų - mintyse? Turbūt daug, labai daug emocijų, pakilios nuotaikos, neišdildomų įspūdžių ir šviesos. Taip, turbūt tai yra ta geroji teatro dvasia, kuri persmelkia žiūrovą ir išlieka ilgam.

    Renginio kulminacija - šventės dalyvių apdovanojimai. Šio momento visi laukė nekantraudami ir plojimais pasitiko nugalėtojus: III vietą laimėjo Kėdainių Šviesiosios gimnazijos antrokės Gabijos Matkutės pjesė „Anoniminė antiutopija“ (mokytoja D.Pabarčienė), II vietą-Juozo Miltinio gimnazijos ketvirtokės Austėjos Čaikinaitės pjesė „Krištoliniai blizgučiai“( mokytoja I.Pakalnienė), I vietą - Molėtų gimnazijos ketvirtokės Luknės Kraujelytės pjesė „Kanarėlė“ (mokytojos L.Kraujelienė, J.Žalalienė). Prizus, padėkos raštus autorėms ir jų mokytojoms įteikė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė ir Juozo Miltinio gimnazijos direktorius Vytautas Raišys.

    Tačiau viskas turi pradžią ir pabaigą. Džiaugiamės kartu su jaunaisiais kūrėjais, aktoriais, jų mokytojais. Kūrybinė veikla žmogų tobulina, skatina, įkvepia. Kūrėjas išreiškia save ir kaip paukštis skrenda tolyn. Tad laukiame tų kūrybingų paukščių, sugrįžtančių čia vėl po dvejų metų.

                                                         Lietuvių kalbos mokytoja Justina Stankevičienė

----

---

---

 

 

GERBIAMI MOKYKLŲ VADOVAI,

GERBIAMI TEATRO IR LIETUVIŲ KALBOS  MOKYTOJAI,

DRAMOS BŪRELIŲ VADOVAI,

 

Teatras, it gyvas šaltinio vanduo, gimęs iš gamtos, malšins smalsumo ir paslapčių troškulį  ir bus atrama žmogui, linkusiam ieškoti savęs. 

 

Dėkojame už Jūsų iniciatyvas, kūrybiškumą, paramą moksleiviams, dalyvavusiems ankstesniuose mūsų gimnazijos organizuotuose jaunųjų dramaturgų konkursuose.

                   Tęsdama teatrinio ugdymo programą ,,GIMNAZIJA IR TEATRAS“, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija skelbia XII respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą „IŠSKLEISK KŪRYBOS SPARNUS“ ir kviečia šalies mokyklų vadovus, teatro ir lietuvių kalbos mokytojus skatinti moksleivius jame dalyvauti. Baigiamoji šventė Juozo Miltinio gimnazijoje numatoma    2019 m. balandžio pirmą savaitę.

Jaunieji šalies dramaturgai į mokykloje organizuojamus konkursus kviečiami nuo      1996 m. Sulaukėme per 480 moksleivių sukurtų pjesių ir inscenizacijų iš įvairių šalies regionų. Nugalėtojais tapo moksleiviai iš įvairių šalies mokyklų: Biržų ,,Saulės“, Radviliškio Lizdeikos, Anykščių Jono Biliūno, Molėtų gimnazijos, Alytaus Jotvingių, Alytaus Šv.Benedikto, Klaipėdos Vytauto Didžiojo ir Ignalinos rajono gimnazijų, Tauragės moksleivių kūrybos centro, Alytaus rajono Daugų,  Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Kauno Jėzuitų, Kauno Maironio universitetinės ir Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijų, Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos.

Visos pjesės su dalyviais aptartos vykusiuose seminaruose-praktikumuose ,,Kūrybos laboratorija“, kiekvienas moksleivis yra gavęs savo darbo įvertinimą – recenziją. Geriausiai įvertintos pjesės pastatytos Juozo Miltinio gimnazijos teatro mokytojų ir suvaidintos gimnazistų, parodytos baigiamosiose šventėse. Visų darbų autoriai bei jų mokytojai-konsultantai kviečiami dalyvauti kūrybiniame seminare bei apdovanojimų šventėje. Nugalėtojus išrenka komisija, kurią sudaro Juozo Miltinio gimnazijos teatro ir lietuvių kalbos mokytojai, žymūs respublikos teatralai, Lietuvos rašytojų sąjungos nariai. Didžiuojamės, kad vertinimo komisijose yra dirbę: Virginija Kochanskytė (teatro, televizijos, kino aktorė, teatro sąjungos ir meno kūrėjų asociacijos narė, Klaipėdos universiteto scenos kalbos dėstytoja), Jūratė Grigaitienė (humanitarinių mokslų daktarė), Žydronė Kolevinskienė (humanitarinių mokslų daktarė, LEU Lituanistikos fakulteto dekanė), Dainius Vaitiekūnas (humanitarinių mokslų daktaras, LEU Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentas), Romualdas Vikšraitis (Juozo Miltinio dramos teatro vadovas).

Jaunųjų dramaturgų kūryba sulaukė teatro profesionalų dėmesio: Biržų ,,Saulės“ gimnazijos moksleivių sukurta pjesė ,,Dvyliktokai“ parodyta Lietuvos televizijoje, M.Kutkaitytės ,,Suvalgyk pyragėlį“ pristatyta tarptautiniame festivalyje ,,Naujosios dramos akcija“ Vilniaus Jaunimo teatre, spausdinta ,,Naujosios dramos biuletenyje“, Baltijos šalių teatrų festivalyje parodyta Roko Leonavičiaus pjesė „Iš taško A į tašką C“, dauguma nugalėtojų pjesių parodytos tose mokyklose, kuriose mokosi kūrėjai. 

Nuostatus bei platesnę informaciją apie konkursą skaitykite mokyklos internetiniame puslapyje http://www.miltiniogimnazija.lt /neformalus ugdymas/dramaturgų konkursai.  Moksleivių darbų lauksime iki 2018 m. gruodžio 30 d. Siųskite adresais:  izolda.pakalniene@gmail.com, rastine@miltinio.panevezys.lm.lt

Klausimus galite pateikti telefonu ir elektroniniu paštu direktoriaus pavaduotojai ugdymui Izoldai Pakalnienei, tel. nr. 8-45587228, el.paštu: izolda.pakalniene@gmail.com

Lauksime Jūsų moksleivių kūrybinių darbų.

                  Su pagarba

Juozo Miltinio gimnazijos direktorius   Vytautas Raišys,

konkurso organizatoriai – teatro ir lietuvių kalbos mokytojai.

 

 

 

JUOZO MILTINIO GIMNAZIJA

XII RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ DRAMATURGŲ

KONKURSAS 

 

N U O S T A T A I

                                   

 

  1. BENDROJI DALIS

 

1. XII respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą „IŠSKLEISK KŪRYBOS SPARNUS“  organizuoja Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija, kryptingai  ugdanti humanitarinius

teatrinius moksleivių polinkius.

2. Tikslai:

2.1. Skatinti ir plėtoti moksleivių literatūrinę dramaturginę kūrybą.

2.2. Paremti mokyklų ir gimnazijų dramos būrelius, scenos mėgėjus šiuolaikiniais moksleivių draminės kūrybos tekstais.

3. Principai:

      3.1. Atvirumas, demokratiškumas – susipažinti su konkurso nuostatais ir dalyvauti gali visų Lietuvos Respublikos progimnazijų, gimnazijų, menų mokyklų, neformaliojo švietimo ugdymo įstaigų 5–12 (IV gimnazijos) klasių moksleiviai, nepriklausomai nuo kūrybinės patirties.

3.2. Objektyvumas – konkursui pristatytus darbus, nežinodama jų autorių, vertina komisija, kurią sudaro Juozo Miltinio gimnazijos teatro ir lietuvių kalbos mokytojai, žymūs respublikos teatralai, Lietuvos rašytojų sąjungos nariai.

 

  1. KONKURSO ORGANIZAVIMAS

 

1. Konkursui pateikiami darbai Microsoft Office Word (*.doc, *.docx) formatu, spausdinti Times New Roman 12 šriftu, taisyklinga lietuvių kalba.

2. Konkurso dalyvių darbai su autorių duomenimis (pavarde, vardu, mokykla ir jos adresu, klase, darbo pavadinimu, mokytojo konsultanto vardu ir pavarde, el. paštu, telefonu) siunčiami į Juozo Miltinio gimnaziją iki  2018 m. gruodžio 30 dienos. Pageidautinos kūrinių anotacijos.

3. Konkursui teikiamos vienaveiksmės ar daugiaveiksmės pjesės, scenarijai, intermedijos ir kitų dramos žanrų kūriniai. Siūloma tematika: istorinių personažų interpretacijos, moksleivių ir jaunimo dabartis, santykiai mokykloje, šeimoje, visuomenėje, asmeninė patirtis (meilė, draugystė, išvykos, nuotykiai, sportas, kraštotyra ir t.t.).

4. Darbų autoriai gali būti individualūs asmenys arba kūrybinės grupės.

5. Kūrybinius darbus siųsti adresu:

XII respublikiniam jaunųjų dramaturgų konkursui

Juozo Miltinio gimnazija

Aukštaičių g. 1

LT-36211 Panevėžys,

arba el. paštu izolda.pakalniene@gmail.com    rastine@miltinio.panevezys.lm.lt

 

  1. KONKURSO DARBŲ VERTINIMAS IR NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMAS

 

1. Vertinimo komisija konkursui pristatytus darbus aptaria, įvertina ir parašo recenzijas iki  2019 m. vasario 1 dienos.

2. Nugalėtojai apdovanojami rėmėjų įsteigtais prizais, atminimo dovanomis, Panevėžio miesto savivaldybės padėkos raštais bei specialiaisiais prizais. Geriausiai įvertintus kūrinius ar jų ištraukas apdovanojimo iškilmėse suvaidins Juozo Miltinio gimnazijos teatro studijos nariai, Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai.

3. Į kūrybinį seminarą bei apdovanojimo šventę  Juozo Miltinio gimnazijoje  2019 m. balandžio 1 savaitę kviečiami konkurso dalyviai ir jų mokytojai. (Apie tikslią renginio datą visi autoriai ir jų mokytojai bus informuoti individualiai). Darbų konsultantams, mokytojams rengiami kvalifikaciniai užsiėmimai, jiems įteikiami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

4. XII respublikinis jaunųjų dramaturgų konkursas organizuojamas  bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Panevėžio miesto savivaldybe, Panevėžio miesto Juozo Miltinio dramos teatru, individualiais rėmėjais.

 

Teirautis ir klausimus galite pateikti direktoriaus pavaduotojai ugdymui Izoldai Pakalnienei,      tel.: 845-587228, elektroninis paštas: izolda.pakalniene@gmail.com

 

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos

 teatro ir lietuvių kalbos mokytojai,

konkurso organizatoriai

 

 

JAUNIEJI DRAMATURGAI JUOZO MILTINIO GIMNAZIJOJE

„Sveiks, svieteli margs, ‒ ištartų  būrų dainius Kristijonas Donelaitis, matydamas, kaip į Juozo Miltinio gimnaziją skuba ne tik iš  miesto mokyklų, bet ir iš visos respublikos suvažiavę jaunieji kūrėjai su mokytojais, garbūs svečiai iš sostinės ir net pajūrio. Juk  balandžio 6 dieną baigiamoji XI Respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso dalis.

Dar iki šių metų pradžios konkursui pateikta per 35 pjesės, kurias, pasirodo, rašė 31 autorė ir 14 autorių vaikinų! Kūrybą pirmieji skaitė gimnazijos lietuvių kalbos ir teatro mokytojai, jie ir atrinko geriausius darbus, kuriuos skaitė dar viena, griežtesnė komisija. Jos sudėtyje ir Klaipėdos universiteto, ir LEU dėstytojai, aktoriai. Nelengva buvo sulaukti vakaro, kada bus paskelbti XI konkurso nugalėtojai.

Kad mūsų gimnazijoje sklando maestro Juozo Miltinio dvasia, galima buvo pajusti jau per šventės atidarymą: antrokai vaidino neįprastą spektaklį „Kolekcionieriai“. Abejingų nepaliko aktorės Virginijos Kochanskytės  jausmingai skaityti S.Gedos sonetai „Maironio mirtis“. Taip buvo pagerbtas  garsusis lietuvių romantikas Jonas Mačiulis ‒ Maironis. Nelinksmos, žinoma, tų sonetų mintys apie praradimus. Nori nenori, susimąstai, ką reiškia poeto, poezijos mirtis... Juk apie tapatybę samprotaudami  visada prisimename Maironį.  O  aktorė citavo poetą Kazį Binkį:  „Nei vieno nėra verto nuvalyti Maironiui kojas“...

Svarbi renginio dalis ‒ kūrybos laboratorija. Visi galėjome pasijusti didžiais kūrėjais. Pjesės buvo analizuojamos įvairiais aspektais, mokytojai ne tik gyrė, bet ir pastabas išsakė, žinoma, iš anksto atsiklausę, ar nepalaikysime to patyčiomis... Kaip išvengti epiškumo? Kokios remarkos geros?.. Po tokių aptarimų‒ seminarų imi galvoti, kad dabar jau tikrai parašytum geriau.

Po pietų kupini energijos dirbome su Klaipėdos universiteto humanitarinių mokslų daktare Jūrate Grigaitiene. Visi buvo išjudinti. Reikėjo sustoti skulptūromis ar padaryti nuotrauką, gavus netikėtą temą: laidotuvės, zoologijos sodas, slaugos namai.  Pabaigoje visus sujaudino studentai iš Klaipėdos, vaidinę ištrauką „Mažasis princas“. Beje, tuo metu mokytojai dirbo atskirai. Jiems mūsų gimnazijos trečiokai, parengti lietuvių kalbos ir teatro mokytojos R.Matusevičiūtės, parodė keletą teatrinių etiudų bei nepakartojamą kompoziciją „Kaip tie žodžiai susivarto?“

Renginio programoje buvo ir S. Nėries gimnazijos pjesės ,,Paskutinis skambutis arba Salama drama“ skaitymai ir aptarimas, tai paliko bene geriausią įspūdį. Pjesę rašė net 7 kūrėjai ir, kaip jie sakė, ,,Pjesė parodo tiesą, o ne ketina mokyti“.

Po pjesės skaitymų laukė diskusija su vertinimo komisijos nariais. J.Grigaitienė sakė, kad ją maloniai nustebino šių metų pjesių temų įvairovė. Buvęs mūsų gimnazijos teatro mokytojas, dabar Vilniaus rusų dramos teatro aktorius V.Fijalkauskas teigė, kad konkursas  labai vystosi ir tobulėja. Kaip didžiausią dramaturgo sėkmę jis įvardino pasaulio sukūrimą, „išfantazavimą“, jam tai atrodo vertingiau už pasaulio atspindėjimą. Jam pritarė ir  mūsų gimnazijos teatro mokytojas ekspertas A.Želvys.

Ir štai šventinis vakaras, mokyklinio teatro šventė ir laimėtojų apdovanojimai. Pagaliau! Atsidengia uždanga ir... Du spektaklius sukūrė mokiniai su teatro mokytojais: ,,Obuolių pyragas ir kėdė iš IKEA“ (autorė Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinė Akvilė Valentukonytė) ir ,,Kruizas“ (autorė abiturientė iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos Milda Zurbaitė). Negaliu nepaminėti mokinių, kurie sujungė renginį į visumą: elegantiškųjų šokėjų, subtiliai perteikusių teatro dvasią, vaikinų, sušokusių toookį  sirtakį...

Renginio kulminacija ‒ nugalėtojų paskelbimas ir apdovanojimas. III vietą laimėjo pjesė „Narcissus“(autorius Vilniaus rajono Riešės gimnazijos mokinys Augustas Lapinskas , II vietą ‒  „Tarp atspindžių (arba trečiojo širdies dūžio akimirka)“ ( autorė Tauragės moksleivių kūrybos centro mokinė Gina Klimantaitė), o I vieta ‒ pjesei „Kruizas“( autorė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinė Milda Zurbaitė), kurią jau matėme scenoje! Tai kūrinys apie laivą, kuriame visokios gėrybės dalijamos nemokamai, tik ne visi tuo džiaugiasi... Prizus, padėkos raštus autoriams ir jų mokytojams teikė Panevėžio miesto meras R.M.Račkauskas ir Juozo Miltinio gimnazijos direktorius Vytautas Raišys. Nepaprasta akimirka!

Neišvengiamai priartėjo šventės pabaiga: padėkota rėmėjams, sudainuota paskutinė daina, dar aidi plojimai, sakomi gražūs žodžiai, spaudžiamos rankos kūrėjams, aktoriams, mokytojams ir supranti, kad mūza, kūrybos dvasia jau išskrido, išplasnojo į tolius, kad nutūptų kūrybos kibirkštį savyje nešiojančiam kūrėjui ant peties ir po dvejų metų vėl viskas pasikartotų...

Simona Karalytė, Juozo Miltinio gimnazijos IIIc klasės mokinė

 

2017m.

XI RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ

DRAMATURGŲ KONKURSAS KVIEČIA 

---

---

---

 

---

X RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ

DRAMATURGŲ

KONKURSAS 2015

 

   KREIPIMASIS 

   KONKURSO NUOSTATAI 

 

 

---

IX respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso laureatai 

INGA  VALIONYTĖ,  Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos moksleivė, pagrindinio prizo, skulptoriaus A.Pajuodžio dekoratyvinės skulptūrėlės ,,Paukštė“ laimėtoja. Jos sukurta pjesė  ,,Stotnamis“. 

.

MEGANA  PESSE, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivė, I vieta paskirta už pjesę ,,Uždarų durų naktis“.   Moksleivė apdovanota Juozo Miltinio gimnazijos įsteigtu prizu ir kelione į Europos parlamento sostinę -  Briuselį.

.

 

LINA  GIRSKYTĖ, Kauno šv. Mato gimnazijos moksleivė, II vieta paskirta už pjesę ,,Dialogas". Apdovanota Juozo Miltinio gimnazijos įsteigtu prizu, individualių rėmėjų dovanomis ir suvenyrais.

.

MONIKA PELECKAITĖ, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivė,  III vieta paskirta už pjesę ,,Kapyš, arba kodėl artėjant pabaigai taip šiurpu?“.  Gimnazistė aktyviai dalyvaujanti gimnazijos teatrinėje veikloje ir šalies neformaliojo ugdymo projekte ,,Menų spaustuvė: kūrybinio ugdymo erdvė“.  Apdovanota gimnazijos įsteigtu prizu ir kelione į Europos parlamento sostinę – Briuselį.

 
   
  rrrr.jpg  

 SKELBIAMAS IX RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ DRAMATURGŲ KONKURSAS

KREIPIMASIS

KREIPIMASIS ANGLŲ KALBA

KREIPIMASIS RUSŲ KALBA

NUOSTATAI

NUOSTATAI RUSŲ KALBA

 

 dramat.jpg
 

Mokyklos ir gimnazijos - VIII respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso dalyvės :

 

Plungės ,,Ryto“ pagrindinė mokykla,

Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazija,

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija,

Klaipėdos Vydūno vidurinė mokykla,

Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazija,

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija,

Kauno ,,Varpo“ gimnazija,

Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija,

Šiaulių Jovaro pagrindinė mokykla,

Druskininkų ,,Ryto“ gimnazija,

Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazija,

Kauno Jėzuitų gimnazija,

Kauno Maironio universitetinė gimnazija,

Vilniaus Užupio gimnazija,

Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazija,

Lenkija,

Punsko Dariaus ir Girėno gimnazija,

Šakių ,,Varpo“ vidurinė mokykla,

Radviliškio rajono Šeduvos gimnazija,

Biržų ,,Saulės“ gimnazija,

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija,

Kauno ,,Saulės“ gimnazija,

Gargždų ,,Kranto“ vidurinės mokykla,

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija.

 

       Dėkojame šių mokyklų ir gimnazijų jauniesiems pjesių kūrėjams, jų mokytojams, kūrybinių darbų vadovams.

Juozo Miltinio gimnazijos lietuvių

kalbos ir teatro mokytojai 

 

 
SKELBIAMAS VIII RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ DRAMATURGŲ KONKURSAS

KREIPIMASIS

NUOSTATAI

 

 

 

 

  Lietuvos moksleivių pjesių rinktinė 2009  

Picture1.jpg

INFORMACIJA APIE RESPUBLIKINIUS JAUNŲJŲ DRAMATURGŲ KONKURSUS

                  Panevėžio Juozo Miltinio vidurinė mokykla yra nuolatinė jaunųjų dramaturgų konkursų organizatorė.                            

     1996-1997m.m. Juozo Miltinio vidurinė mokykla paskelbė I respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą, kurio tikslai – skatinti ir plėtoti moksleivių literatūrinę dramaturginę kūrybą, remti mokyklų dramos būrelius, scenos mylėtojus šiuolaikinės moksleiviškos kūrybos tekstais, suteikti galimybę geriausių darbų autoriams savo darbus pamatyti scenoje. Tematika – visuomenės, jaunimo socialinių ir psichologinių problemų išryškinimas ir gebėjimas jas spręsti, sugebėjimas skirti teigiamą ir neigiamą bendraamžių įtaką. Jame dalyvavo 39 pjesių kūrėjai iš 21 respublikos vietovės. Moksleivių darbus vertino ir recenzijas rašė dramaturgas K.Saja, J.Miltinio dramos teatro vadovas ir režisierius R.Teresas, teatro “Menas” scenografas K.Vaičiulis, J.Miltinio vidurinės mokyklos mokytojai I.Kačinskienė ir A.Želvys. Konkurso rezultatai – I vieta – Biržų “Saulės” vidurinės mokyklos 11 klasės kūrybinis darbas – pjesė “Dvyliktokai”.  J.Miltinio dramos teatre surengta baigiamoji konkurso šventė. Mūsų mokyklos moksleivių pastatytos geriausios pjesės buvo parodytos teatro scenoje, pjesė “Dvyliktokai” – per Lietuvos respublikinę televiziją.

                      1998-1999 m. organizuotas konkursas sulaukė 26 kūrybinių darbų. Vertinimo komisija pažymėjo, kad moksleivių pjesės yra žymiai brandesnės, išaugęs kūrėjų meistriškumas. I vieta skirta Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivei D.Kuoraitei. Šis antrasis konkursas tapo tarptautiniu. Dalyvavo moksleivių delegacijos iš Vokietijos ir Slovakijos, atvežusios savo pastatytus spektaklius.

                      2000-2001 m.. organizuotas III respublikinis jaunųjų dramaturgų konkursas nustebino darbų gausa – 75 moksleivių kūrybiniai darbai iš visos Lietuvos. Surengtame seminare – praktikume “Kūrybos laboratorija” dalyvavo per 150 jaunųjų kūrėjų, jų mokytojų konsultantų.geografija.jpg

                      IV dramaturgų konkurse atsiųstos 44 pjesės. Jaunųjų kūrėjų geografija labai plati. Kūrėjų amžius 7-12 klasių moksleiviai. I vieta paskirta Alytaus rajono Daugų vidurinės mokyklos abiturientui Ž.Aleksiupui, II- Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus moksleiviui Tadui Vidmantui ir Daliai Kuoraitei iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos. Pjeses vertino Vilniaus universiteto docentas K.Urba, Švietimo ministerijos vyresnioji specialistė A.Razmantienė, J.Miltinio dramos teatro aktorė E.Matulaitė, J.Miltinio vidurinės mokyklos teatro mokytojas ekspertas A.Želvys, mokytoja metodininkė I.Kačinskienė.

         2004-2005 m. organizuojamam jaunųjų dramaturgų konkursui pateikti 63 kūrybiniai darbai.  Vertinimo komisijai siūlėme 10 pjesių. Vertintojai savo simpatijas atidavė alytiškiams –I vieta skirta Alytaus šv.Benedikto vidurinės mokyklos moksleivei Justinai Pupkaitei, antroji – tos pačios mokyklos dvyliktokui Tomui Marcinkevičiui ir Jotvingių gimnazijos moksleivei Rūtai Burbaitei, o trečiosios – Vilniaus V.Kačialovo gimnazijos vienuoliktokei Marijai Milaševič ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos moksleivei Mildai Varanauskaitei.

           2006-2007m.m. konkursui pateikti 33 kūrybiniai darbai iš 21 respublikos mokyklos. Vertinimo komisijai pateikėme 7 pjeses. Konkursas skirtas  režisieriaus Juozo Miltinio 100-osioms gimimo metinėms.

           2008-2009m.m. paskelbtas jaunųjų dramaturgų konkursas ,,Į praeitį pažvelgus“, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui. Organizatoriai sulaukė 34 kūrybinių darbų iš 17 Lietuvos gimnazijų ir mokyklų. Jaunųjų kūrėjų darbus skaitė, recenzijas rašė Juozo Miltinio vidurinės mokyklos gimtosios kalbos mokytojai. Geriausius moksleivių darbus vertina  komisija: Liuda Jonušienė (Tilė Vakarė) – rašytoja, žurnalistė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Eleonora Matulaitė - Juozo Miltinio dramos teatro aktorė, Vidmantas Fijalkauskas – aktorius, Juozo Miltinio vidurinės mokyklos teatro mokytojas metodininkas, Irena Kačinskienė – Juozo Miltinio vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė, Rimas Morkūnas – Dailės akademijos lektorius, aktorius, režisierius. Konkurse geriausiai sekėsi šiems moksleiviams: Justinai Ignotaitei, Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinė mokykla (pjesė ,,Ragų užkalbėjimas), Rokui Balčiūnui , Šakių ,,Varpo“ vidurinė mokykla  (pjesė ,,Tikroji Gedimino ir geležinio vilko istorija“), Gretai Grigaliūnaitei, Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija  (pjesė ,,Kaip Petriukas nukeliavo į pragarą“), laureate pripažinta Justina Katkevičiūtė, Pasvalio P.Vileišio gimnazija (pjesės ,,Marionetės“ ir ,,Žingsniai ant stogo“). Jai įteikta buvusio mūsų mokyklos auklėtinio, skulptoriaus A.Pajuodžio dekoratyvinė skulptūrėlė ,,Paukštė“.

                                                     Virginija Milaševičienė

                                                     direktoriaus pavaduotoja ugdymui,