NETRADICINĖ FIZIKOS PAMOKA

2019 06 13

Birželio 13d. II-III klasių mokinių grupė lankėsi UAB ,,Elinta“ ir Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje, kur vyko netradicinės fizikos pamokos. Mokiniai susipažino  su įmonių veikla, plačiau sužinojo apie elektronikos inžinieriaus specialybę. ,,Elintos" gamybos skyrius, dirba gamybos ir technologinių procesų automatizavimo srityje. Įmonė gali pasiūlyti robotizacijos sprendimus įvairiose pramonės šakose, kuria kokybės kontrolės sistemas naudojant 2D ir 3D vaizdų apdorojimo technologijas, pertvarko dyzeliniu varikliu varomas transporto priemones, į elektra varomą transporto priemonę (kombinuotai). Pradėtos gaminti Rubbee elektrinės pavaros dviračiams. Tokią pavarą teko išbandyti ir mums, nes važinėjomės dviračiais. Sužinojome, kad tik šios įmonės dėka 3D spausdintuvais  skenuojamos žymių Lietuvos sportininkų kojos ir,  pagal  gautus duomenis, gaminama asmeninė sportinė avalynė. Stebėjome robotų darbą ir kaip juos valdo inžinieriai.

Po to lankėmės Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje ir susipažinome su jos veikimo principu, elektros energijos gamyba ir perdavimu.

Grožėjomės puikiu kraštovaizdžiu!

Fizikos mokytojos Jūratė Ivaškienė ir Irma Tvarijonienė