„EMPATIJOS MOKYKLA“

2018 10 18

„Empatijos mokykla“- tarptautinis švietimo- kultūrinių mainų projektas, kuriame, bendradarbiaudama su Ukrainos Kramatorsko 9-ąja vidurine mokykla, rugsėjo- spalio mėn. dalyvavo Juozo Miltinio gimnazija. Rugsėjo 27 d.- spalio 4 d. mūsų mokyklos komanda: direktorius Vytautas Raišys, lietuvių k. ir teatro mokytojas Algis Želvys, Mokinių tarybos pirmininkas Saulius Požerskas ir narės: Patricija Milinytė, Paulina Lukoševičiūtė ir Ugnė Narkevičiūtė viešėjo Ukrainoje, kur domėjosi šalies ugdymo sistema, kultūriniu – istoriniu paveldu. Spalio 4 d., grįždami į Lietuvą,  kartu atsivežė naujuosius bičiulius  iš Kramatorsko: 5 mokytojus ir 9 mokinius. Visus juos, pagyventi savo namuose, priėmė mūsų gimnazijos mokytojai.

Ukrainiečių komanda domėjosi ugdymo proceso organizavimu mūsų gimnazijoje: mokiniai  kartu su mūsų gimnazistais dalyvavo teatro (mokyt. A. Želvys) ir istorijos (mokyt. R. Ambraškienė) pamokose, mokytojai stebėjo matematikos (mokyt. S. Sėrikovienė), informacinių technologijų (mokyt. R. Žulienė), biologijos (mokyt. R. Štaupienė), anglų k. (mokyt. R. Paškevičienė ir V. Jucienė) pamokas, buvo organizuotos Mokinių tarybos veiklos, „apvalaus stalo“ diskusijos su mokyklos administracija, tiksliųjų mokslų, gamtos mokslų ir anglų kalbos mokytojų metodinėmis grupėmis, svečius priėmė ir savo patirtimi pasidalino „Žemynos“ ir „Saulėtekio“ progimnazijos.

Draugams iš Ukrainos suorganizavome turiningą kultūrinę programą, kuri padėjo jiems geriau pažinti Lietuvą, mūsų tradicijas ir žmones. Ukrainiečiai lankėsi  meninio stiklo sudijoje „Glasremis“, lėlių vežimo teatre, muzikiniame teatre, kraštotyros muziejuje, dalyvavo duonos kepimo programoje, pamatė Kuršių Neriją, Anykščius, Vilnių.  Su naujaisiais savo draugais iš Ukrainos atsisveikinome tikėdami, kad pateisinome jų lūkesčius, kuriuos jie puoselėjo besiruošdami pažintinei viešnagei į Lietuvą, į Juozo Miltinio gimnaziją.

Direktoriaus pavaduotoja Daiva Mackevičienė