BENDRUOMENĖS ŠVENTĖ

2018 04 25

Trečiadienio pavakarę į Juozo Miltinio gimnazijos salę rinkosi šios mokyklos bendruomenė: mokytojai, mokiniai, jų tėveliai. Vyko tradicinis kasmetis pavasario renginys – Bendruomenės šventė ir „Geltonosios rožės“ apdovanojimai.

„Geltonoji rožė“ -  tai  garbingas  apdovanojimas, svarbiausia metų nominacija, skirta daugiausia mokslo ir kūrybos srityse pasiekusiems moksleiviams. Jau penktus  metus iš eilės gimnazijoje teikiamas simbolinis „Geltonosios rožės“ prizas. Tad kiekvieną pavasarį nauja  intriga: kas šiemet labiausiai nusipelnė šio apdovanojimo? Nominantus renka solidi komisija, kurią sudaro mokyklos direktorius, 5 mokytojai ir 3 mokinių tarybos deleguoti mokiniai.

Mokyklos direktorius Vytautas Raišys  įteikė apdovanojimus šių mokslo metų laureatams.

GELTONOSIOS ROŽĖS laimėtojais tapo:

METŲ MOKSLO PASIEKIMAS – Greta Sliesoriūnaitė, IIe kl. - II vieta miesto matematikos ir III vieta miesto chemijos olimpiadose (mokytojos Rasa Kazlauskienė ir Laima Taparavičienė).

METŲ KŪRĖJAS -  Paulina Sutkutė, IVa kl. - už Vasario 16 – osios akto signatarų portretų parodą Panevėžio G.Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje ir Signatarų namuose Vilniuje (įkvėpėjas - tėtis Audrius Sutkus).

METŲ LAIMĖJIMAS - Mantas Dumbris,  IIId kl. -  Lietuvos mokyklų žaidynių finalinių  štangos spaudimo varžybų II vietos laimėtojas (mokytojas Renaldas Gervickas).

Specialusis prizas PILIETIŠKIAUSIAS GIMNAZISTAS teikiamas pačiam aktyviausiam, iniciatyviausiam gimnazijos moksleiviui. Šio vardo  labiausiai nusipelnė Deividas Dambrauskas, IVb kl. Jo veiklų spektras labia platus: Deividas yra pirmokų kuratorius, įvairiausių pilietinių akcijų ir iniciatyvų organizatorius ir dalyvis. Panevėžyje įkūrė LKJBS „Žingsnis“ skyrių, kuris dirba ir su gimnazijos, ir  su viso Panevėžio jaunimu. Surengė “Sniego gniūžtės” stovyklą, kurioje dalyvavo daugybė gimnazijos mokinių. Kartu su LKJBS „Žingsnis“ ir mokyklos savanoriais vasario 16 d. surengė akciją, skirtą Lietuvos 100 - mečiui paminėti Panevėžyje. Savanoriauja akcijose “Maisto bankas”, “Būk pirmūnas” bei kitur.

Specialusis  prizas „Už ypatingus sporto pasiekimus“ skirtas  IVf kl. mokinei Rūtai Zigmantavičiūtei, - shotokan karate juodojo diržo savininkei.

Didžiausias ir  įspūdingiausias šiais mokslo metais gimnazijos renginys – mokyklos 50-mečio jubiliejaus šventė Panevėžio „Cido“ arenoje. Specialusis prizas „Už šventę“ skirtas šventės iniciatoriui ir pagrindiniam įgyvendintojui -  gimnazijos direktoriui Vytautui Raišiui.

Gimnazijos padėkų sulaukė ir visas būrys mokinių tėvelių. Jie  ne tik  išaugino ir išauklėjo gabius, daug mokslo, meno, sporto srityse pasiekusius vaikus, bet ir yra aktyvūs gimnazijos bendruomenės nariai. Padėkos raštais buvo apdovanotas ir visas būrys mokytojų.

Apdovanojimų ceremoniją lydėjo muzikinė kompozicija „Pavasario laiškai“. Argi ne miela gauti laišką nuo paties... Pavasario? Ir kas gali būti šauniau, nei keliauti per gyvenimą muzikos ritmu? Tas ritmas gali būti visoks: melancholiškas, verčiantis susimąstyti, ir žvalus, pakeliantis nuo žemės, teikiantis sparnus. Tad mokyklos šokėjai sukosi ir Štrauso valso ritmu, ir trypė smagų lietuvišką suktinį. Šventės svečiams skambėjo dainos ir gyvo garso grupės ritmai.

Šventę parengė Gabių ir talentingų vaikų ugdymo mokytojų projektinė grupė, režisavo teatro mokytojos Viktorija Giknienė ir Ramutė Matusevičiūtė.