MATEMATIKOS KONKURSAS „MADI 2018“

2018 04 04

Kovo 23 d. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje buvo organizuotos Pakruojo krašto jaunųjų matematikų komandinės varžybos „MADI 2018“ – renginys, kuriame dalyvauja įvairių matematikos konkursų, olimpiadų dalyviai bei prizininkai iš visos Lietuvos. Šiais metais varžėsi komandos iš Klaipėdos „Ąžuolyno“, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Panevėžio Juozo Balčikonio, Utenos Adolfo Šapokos, Panevėžio Kazimiero Paltaroko, Kauno „Saulės“, Pasvalio Petro Vileišio, Šiaulių Juliaus Janonio, Skaudvilės gimnazijų. Deividas Valkūnas, Monika Čepaitytė, Martyna Nevieraitė, Ignas Bosas, Amanda Vilkončiūtė, Mantas Kirstukas, Neringa Šiburkytė, Ugnius Šinas, Lukas Šuiskij ir Mantas Aleksandravičius – mūsų mokyklą atstovavę gimnazistai.

Mokiniai dalyvavo apžvalginėse paskaitose, kurias skaitė Šiaulių universiteto docentė daktarė Daiva Korsakienė ir Vilniaus universiteto docentas daktaras Antanas Apynis. Vėliau komandos sprendė uždavinius. Paskui I–II klasių gimnazistai buvo pakviesti į protmūšį, o trečiokai ir ketvirtokai ruošėsi pristatyti ne tik savo mokyklą, bet svečių komandų ugdymo įstaigas.

Matematikos mokytojai susitiko su profesoriumi daktaru Donatu Jurgaičiu, Šiaulių universiteto rektoriumi, po to gerąja darbo patirtimi dalijosi turininguose seminaruose: „Šiuolaikinės mokymo(si) strategijos: būdai mokinių pasiekimams gerinti dirbant su matematikos vadovėliu „Tempus“, „Programos GeoGebra taikymas I-IV gimnazijos klasių matematikos pamokose“, „IT panaudojimas matematikos pamokose“.

Renginio pabaigoje visi susibūrė konferencijų ir posėdžių salėje, kur žiūrėjo nuotaikingus mokyklų komandų prisistatymus, džiaugėsi kartu su varžybų nugalėtojais.

Matematikos mokytojos Asta ir Gitana