KOVO 20 D. – PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

2018 03 20

Kovo 20d. – pasaulinė Žemės diena – astronominio pavasario pradžia. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Minima ir švenčiama įvairiose pasaulio šalyse.

Šiai dienai organizuojami įvairūs renginiai. Bene svarbiausia yra praktinė veikla, susijusi su pavasario gaiva, su žiemos pabaiga, su gyvosios gamtos atgimimu.

Šią dieną minėjome ir mes, pradėdami šventiniu rytmečiu, kurio metu gamtos garsais buvo pasitikti visi į mokyklą ateinantys. Mokiniai ir mokytojai mažuose Žemės simboliuose rašė, kokius gerus darbus atliks, kad padėtų mūsų planetai. Pamokos pradžioje mokiniai turėjo galimybę pasižiūrėti filmuką ,,Mūsų planeta“. Pertraukų metu taip pat vyko įvairūs užsiėmimai. ,,Parsinešk pavasarį ant savo palangės“, kurio metu sėjome įvairias sėklas. Žiūrėjome filmą ,,Katastrofos. Žemės išlikimas“. Surengtas trumpų klausimų,  gamtos tema, turnyras, kurio metu mokiniai gavo ,,kreditus“ gamtos pamokoms. Mokytojai galėjo pasitikrinti žinias, spręsdami  mokinių paruoštus kryžiažodžius.

Mokyklos kiemelyje iškelta Žemės vėliava primins, kad Žemė – tai gyvas organizmas. Ji leidžia mums ne tik joje gyventi, bet maitina, rengia, suteikia galimybę joje dirbti ir ilsėtis. Už tai privalome ją saugoti, o ne teršti ir niokoti.

Fizikos mokytoja Jūratė Ivaškienė