ORGANŲ DONORYSTĖ IR TRANSPLANTACIJA

2018 03 11

Siekiant formuoti teigiamą mokinių požiūrį į organų donorystę ir transplantaciją mūsų gimnazijoje kovo 8 dieną lankėsi Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoja Audronė Būziuvienė. Viešnia mokiniams skaitė pranešimą apie organų donorystę „Ko verta donorystės dovana?“. Paskaitos metu mokiniai sužinojo, kokie asmenys gali tapti donorais, kiek organų persodinimo operacijų padaroma Lietuvoje, kiek laukiančiųjų transplantacijos šiuo metu yra mūsų šalyje, kaip gabenami transplantacijai paruošti žmogaus organai, kokie mitai apie donorus paplitę visuomenėje ir kaip svarbu pasikalbėti su artimaisiais donorystės tema. Ši paskaita buvo puiki proga kiekvienam gimnazistui  susimąstyti apie tai, kad kiekvienas gali tapti tuo asmeniu, kuris ligoniui padės grįžti į visavertį gyvenimą ir išgelbės gyvybę.

Socialinė pedagogė Jūratė