JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ ŠVENTĖJE

2018 02 04

Panevėžio apskrities Gabrielės  Petkevičaitės - Bitės bibliotekos Konferencijų ir iškilmių salėje vyko penktojo „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2017“ sutiktuvės, apdovanojimų ir „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimo Metų literatui ir Metų iliustruotojui ceremonija.

Juozo Miltinio gimnazijai ši šventė pati dosniausia.  Almanache spausdinami  12 jaunųjų kūrėjų darbai. Žyginta Savickaitė, Evelina Rudzinskaitė, Viktorija Ražanaitė, Aistė Senvaitytė, Ieva Šeškauskaitė, Ineta Skaburskytė, Karolina Iljinaitė, Viltarė Repšytė, Julita Tučkutė, Simona Karalytė, Kasparas Vaznonis apsidžiaugs, pamatę savo kūrybą almanacho „Nevėžis” puslapiuose. Pati įspūdingiausia šventės akimirka – geriausio jaunojo literato paskelbimas. Geriausia metų literate paskelbta mūsų gimnazijos abiturientė Aistė Padimanskaitė. Šią nominaciją paskelbė Panevėžio miesto meras R.Račkauskas. Žinoma, Aistės akyse džiaugsmo ašaros, o salėje su didžiuliu jauduliu ji perskaitė savo eilėraštį „Lietuvos skraistė”:

Paduok, motute, skraistę,

Kuria nušluostei kraują,

Apjuosim bokštą, Sibiro kapus,

Paduok, motute, skraistę....

Džiugu, kad Aistės Padimanskaitės eilėraščiai skambės miesto renginyje, skirtame Vasario 16-ajai.  Šventėje bibliotekos Padėkos raštais apdovanoti Juozo Miltinio gimnazijos mokytojai  Laima Ušinskienė, Izolda Pakalnienė, Laima Dargužienė, Rita Rakauskienė, Ramutė Matusevičiūtė, Jolanta Baltienė, Virginija Milaševičienė, Lina Rastenienė.

Nuostabus atradimas yra, kai gimnazijoje turime tiek kūrėjų, tiek literatūrinio žodžio mylėtojų ir mokytojų, ieškančių ir atrandančių jaunuosius talentus.