KELIONĖ KURIOS NEPAMIRŠIME

2017 11 10

Po gimnazijos jubiliejinių renginių grupė I-IV klasių moksleivių, lydimų anglų kalbos mokytojų Loretos Reivytienės, Rasos Paškevičienės ir tikybos mokytojos Vilijos Kiaunienės vyko į pažintinę kelionę - La fiesta Ispanija. Kelionėje praleidome devynias dienas. Kelionės tikslas buvo aplankyti senovinį Katalonijos miestą - Žironą, kuris garsėja savo tūkstantmete istorija, spalvingąją Barseloną, pasivaikščioti debesyse-šventuosiuose Montserato kalnuose ir vienuolyne bei aplankyti žaviąją kalnų mažylę- Andoros kunigaikštystę. Kelionė prasidėjo jau pačią pirmą rudens atostogų dieną. Pravažiavome Lenkiją, Čekiją, Vokietiją ir pirmoji ilgesnė stotelė buvo prie garsiųjų Reino upės krioklių Šveicarijoje. Buvome sužavėti nuostabiu gamtos stebuklu. Galiausiai pasiekėme tikslą ir atvykome į Ispaniją. Čia aplankėme Žironos miestą, kuris yra garsus savo istoriniu paveldu, siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis, senoviniais akmeniniais pastatais ir nuoširdžiais vietiniais gyventojais. Pažintis  su šiuo miestu praplėtė mūsų istorijos žinias. Laiptų labirintai po žydų kvartalą, aukštai virš vandens iškilusių pastelinių spalvų namų panorama nuo Onyar upės dar ilgai išliks atmintyje. Kitą dieną lankėmės Andoroje, nykštukinėje valstybėje esančioje Pirėnų kalnuose, šalia Prancūzijos ir Ispanijos sienų. Kelionės gidas Tadas Valaika mums papasakojo apie šios valstybės valdymo politiką, jos gyventojų buitį , papročius bei tradicijas. Didingų viršukalnių papėdėje prisiglaudę namai, viešbučiai, prekybos kompleksai, prašmatnios vilos... Visa tai yra Andora la Vela, nykštukinės valstybės sostinė. Sekanti diena, nors ir buvo labai įtempta, prabėgo labai greitai ir įspūdingai. Montseratas – tai didžiulis vienuolyno kompleksas, jau beveik tūkstantį metų priklausantis Benediktinų ordinui, skirtas Montserato Madonai- Dievo Motinai, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė- brangiausia vienuolyno relikvija. Lankydami šį objektą praplėtėme  istorijos, dailės bei tikybos žinias. Sužinojome jog vienuolynas ,įsikūręs ant įspūdingo Montserato kalno ir prigludęs prie fantastiškų uolų, įkvėpė ne vieną menininką. Buvome sužavėti garsaus vienuolyno berniukų choru ir įspūdingai jo atliekamu bažnytiniu himnu. Vienas judriausių Viduržemio jūros uostų- Barselona- nustebino mus architekto A. Gaudi šedevrais: nebaigta statyti ,,Šventosios šeimynos‘‘ bažnyčia, spalvingasis Guelio parkas. Montžuiko kalnas, nuo kurio atsiveria miesto panorama, olimpinis stadionas, Ispanijos ir Katalonijos aikštės, judrioji La Rambla gatvė, apie kurią sakoma, kad būtent čia galime pajusti Barselonos charakterį – tai tik maža dalis istorijos bei dailės žinių, kurias parsivežėme namo. O kur dar paminklas Kolumbui, gotikinis kvartalas su žymiąja Barselonos katedra ir senoviniais karalių rūmais. Kelionė per Ispaniją, Prancūziją paliko neišdildomą įspūdį. Esame sužavėti nuostabia gamta, architektūra ir šalių, kurias aplankėme, tradicijomis bei kultūra. Važiavome pro įspūdingus Pirėnų  kalnus, kurie yra tarsi pačios gamtos suformuota natūrali siena tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Paskutinę dieną praleidome Lloret de Mar kurorte ir kitos dienos rytą pradėjome kelionę atgal į Lietuvą. Vienas paskutinių lankomų objektų važiuojant namų link buvo senas Ispanijos miestas- Figuere, kuris yra žymaus surrealistinio ispanų menininko Salvadoro Dali gimtinė. Jo vardu pavadintas teatras- muziejus yra vienas lankomiausių Ispanijoje po Prado, įkurtas senajame Figuero teatre, kurio 24-iose salėse eksponuojami žymaus menininko darbai. Dailės žinias praplėtėme lankydami dar vieną senovinį miestelį įsikūrusį Prancūzijoje- Rikvirą. Tai unikalus miestelis išsiskiriantis savo senomis gatvelėmis su fachverkiniais ir akmeniniais pastatais, kurių fasadai ištapyti įvairiausiomis spalvomis. Visi turėjome puikią galimybę pamatyti  kitokį žmonių gyvenimo būdą, susipažinti su vietinių gyventojų tradicijomis, papročiais, praplėsti savo geografijos, istorijos, dailės žinias ir įgavome naujos patirties. Esame dėkingi savo tėveliams, kurie pasitikėjo mumis ir mokytojoms, kurios nuolat mus vedė kelionės tikslo link. Džiaugiamės, jog nė viena rudens atostogų diena nepraėjo veltui.